طی اخباری که منتشر شده بنا بر تصمیم مدیرعامل مایکروسافت یعنی ساتیا نادلا بزودی فریمورک .NET باز متن یا OPEN SOURCE میشود که در نتیجه برنامه نویسان اندرویید و IOS و همچنین مکینتاش میتونن درون ویژوال استودیو براحتی برنامه بنویسن و از کتابخانه عظیم مایکروسافت براحتی استفاده میکنن!!

خوب این چه مزایایی برای مایکروسافت داره که زبان برنامه نویسیش رو برای همه در دسترس قرار بده و شرکت های رقیب بتونن باهاش برنامه بنویسن

در اینجا نظرات اینجانب رو میشنوید

1 - باعث میشه محصولات دیگه مایکروسافت که ملت نمیدونن چی هست توی چشم بیاد و معرفی بشه 

حالا چطور

یکی اینکه برنامه نویسا میگن با ویژوال استودیو مایکروسافت و فریمورک .NET نوشتن که با جستجوی نام مایکروسافت ملت میدونن که مایکروسافت علاوه بر ویندوز (بعضی ها همینم نمیدونن ) ،ویندوز فون ، افیس،اسکایپ،سرفیس،گوشی های نوکیا و لومیا و ... ، بینگ  و... اشنا بشن


2- یک نظر دیگم میگه که با این کار شما فرض کن یک برنامه نویس میاد برنامه ای برای iOS یا اندرویید مینویسه و یا حتی مکینتاش ، من احتمال میدم مایکروسافت با قرار دادن دکمه ای باعث تبدیل کد ها برای ویندوز 10 که یک پلتفرم واحد برای PC ، MOBILE, TABLET , XBOX , ... هست هم منتشر بشه و در نتیجه تعداد برنامه های مایکروسافت به خصوص برای پلتفرم موبایلش افزایش پیدا میکنه!


3- باعث میشه شرکت هایی مثل گوگل که از انتشار برنامه ها و سرویس هایشون بطور رسمی برای پلتفرم موبایل مایکروسافت خودداری میکنن ، عقب نشینی و روی خوش به مایکروسافت نشون بدن و درنتیجه برنامه هاشون برای پلتفرم های مختلف مایکروسافت از جمله ویندوز 10 موبایل یا همون ویندوز فون سابق نیز منتشر بشه!قبلا مایکروسافت افیس رو برای IOS اندرویید و همچنین IPAD منتشر کرد که مدتی قبل اعلام کرد که بدون پرداخت هزینه و رایگان میتونید از OFFICE استفاده کنید!

و اسکایپ و ...


این کارا و سیاست خیلی خوب ساتیا نادلا در مقابل بالمر رئیس سابق مایکروسافت باعث افزایش سهام مایکروسافت و در نتیجه تبدیل شدن به دومین شرکت بزرگ در دنیا شده که رتبه یک اون متعلق به شرکت اپل است!نظر شما چیه؟!


چرا مایکروسافت و یا ساتیا نادلا این سیاست ها رو در پیش گرفته!؟