حتما برای شما هم اتفاق افتاده که مخاطبی دارید که این مخاطب در شبکه های اجتماعی مختلف اسم های متفاوتی(نام مستعار) دارد و همچنین شما شماره این شخص را با نام اصلی داخل لیست مخاطبها ذخیره کرده اید. زمانی که شما گوشی خود را با چندین شبکه اجتماعی سینک میکنید، به صورت اتوماتیک مخاطب ها در گوشی شما ذخیره میشود. حال این سوال پیش میاد که چگونه تلفن هوشمند شما این مخاطب را که با نام های متفاوتی که در گوشی شما ذخیره شده است را به عنوان یک فرد تشخیص دهد؟

دو روش موجوده

یکی دستی و دیگه اتوماتیک که خود ویندوز فون و اکانت مایکروسافتتون با تطابق ایمیل و شماره تلفن و ... انجام میده و اگر به تنظیمات outlook ,و یا کلا حساب مایکروسافتتون برید و بعد به بخش people برید اونجا یک گزینه به نام Duplicate Finder رو میبینید که همین کار رو میکنه!

در نسخه 8.1 با وصل کردن اکانت های فیسبوک و تویتر و اسکایپ و ... بیشتر کانتکت ها به درستی با هم لینک میشن!


اما روش دستی در خود گوشییک روش بسیار ساده و کاربردی این است که این مخاطب ها را به یکدیگر پیوند دهید.

برای این کار ابتدا فرد موردنظر را از لیست مخاطبین انتخاب کرده سپس با زدن گزینه link که در پایین صفحه در قسمت app bar وجود دارد، وارد صفحه جدیدی می شوید که با انتخاب choose a contact میتوانید همان فرد را که با نام دیگری ذخیره شده را انتخاب کرده و به یکدیگر پیوند دهید تا گوشی شما آنها را به عنوان یک فرد تشخصی دهد.